preskoči na sadržaj

Osnovna škola Popovac

Login
Tražilica

Školski obrok

OGLASNA PLOČA
Naš školski grb

Financijsko poslovanje

Priloženi dokumenti:
FINANCIJSKI IZVJESTAJ BILJESKE 2018.doc
FINANCIJSKI IZVJESTAJ - REFERENTNA STRANICA.pdf
POTVRDA O ZAPRIMANJU FINANCIJSKOG IZVJESCA 2018.pdf
FINANCIJSKI IZVJESTAJ 2018.xls
FINANCIJSKI PLAN 2020.pdf
PLAN NABAVE 2020.pdf
BILJESKE 2019.docx
FIN. IZVJESCE 1-12.2019.xls
POTVRDA O PREUZIMANJU FIN. IZVJESTAJA 2019.pdf
REFERENTNA STRANICA 2019.pdf
FINANCIJSKI PLAN ZA 2021. GODINU.pdf
OBRAZLOZENJEFINANCIJSKOG PLANA 2021..pdf
PLAN NABAVE 2021..pdf
II. REBALANS 2020..pdf
Financijsko izvjesce 2020 - referentna strana.pdf
Prorac - 2020 ZAVRSNI.xlsx
OS POPOVAC - BILJESKE UZ FINANCIJSKO IZVJESCE - 2020 (1).docx
PLAN NABAVE 2022.pdf
II. rebalans 2021.pdf
Obrazlozenje Financijskog plana za 2022g..pdf
FIN. IZVJESCE 2021 (1).xls
OS POPOVAC - BILJESKE - 2021 (1).docx
FIN. IZVJESCE 2021 - POTVRDA.pdf
FIN. IZVJESCE 2021 - REF. STRANICA.pdf
Obrazac za skole II. rebalans 2022.-OS - novi.xlsx
Tablica II. rebalans mat. i fin. rashoda za 2022. god..xls
FIN. PLAN 2023 - PRIHODI.pdf
FIN. PLAN 2023.pdf
OS POPOVAC obrazlozenjE financijskog plana - novi (1).doc
Tablica opcih i stvarnih rashoda za 2023. god. - EURI (1).xls
PLAN NABAVE 2023.pdf
BILJESKE uz financijsko izvjesce 1.1.-31.12.2022.pdf
REF. STRANICA - financijski izvjestaj 2022.pdf
Obrasci financijskih izvjestaja v 8.0.3 - 31.12.2022.xlsx
OS POPOVAC - PlanNabave 2023..docx
Predlozak izmjena obrazlozenja financijskog I. rebalansa.doc
PRIHODI I RASHODI - I. REBALANS 2023. GOD.xls
Tablica opcih i stvarnih rashoda za 2023. god I. REBALANS 2023..xls
OS POPOVAC - II.REBALANS 2023..xlsx
OS POPOVAC Finan.plan 2024 sa projekcijama za 2025. i 2026..xlsx
Plan nabave 2024 - OS POPOVAC.xls

Učimo zajedno

Za osmaše!

eLektire

Hrvatski pravopis

Jezični savjeti

Pohvale našem webu

 

Instagram škole

Twitter škole


Općina Popovac

Brojač posjeta
Ispis statistike od 30. 11. 2010.

Ukupno: 1869898
Danas: 29
Eko škola

Facebook škole

O projektu Kids Against Plastic Pollution

Plastika kao čudotvorni materijal, koji je zapravo omogućio moderan način života, danas ugrožava život svim živim bićima na planetu. Ako se ne osvijestimo i ne poduzmemo nešto, do 2050. godine u oceanima će biti više plastike nego riba.

Plastika se počela proizvoditi polovinom prošlog stoljeća. Tada je godišnja proizvodnja iznosila oko 2 tone, a 2015. iznosila je oko 450 tona. Stoga slobodno možemo reći da se danas utapamo u njoj. Najgori dio priče je da se više od 40% plastike koristi samo jedanput.

Cilj projekta Kids Against Plastic Pollution je edukacija, informiranje i podizanje svijesti o potrebi recikliranja plastičnog otpada, prenamjene, ponovne upotrebe. Važno je naglasiti da ovaj projekt nije protiv izbacivanja plastike iz upotrebe, već protiv neadekvatnog zbrinjavanja plastičnog otpada. Plastika ima svoje prednosti, ali je neprihvatljivo da se plastični predmeti upotrijebe samo jedanput i nakon toga gomilaju u našem okolišu i ugrožavaju živa bića.

Prema podacima s početka 2018. godine RH reciklira svega 17% plastičnog otpada. Naša županija ima nešto povoljnije podatke, ona reciklira 27% plastičnog otpada. Kao članica Europske unije, a prema Europskoj strategiji za plastiku koja je donesena početkom ove godine, RH planira do 2020. reciklirati 50% plastičnog otpada.

Znamo da je zagađenje plastikom problem diljem svijeta, ali tu važnu ulogu imamo upravo mi, kao odgajatelji mladih i na nama je da uključimo i sebe i njih u ovaj problem.

Svrha projekta je poticanje mladih na uočavanje i razvijanje svijesti o različitim izazovima s kojima se suočavamo. Zato nam tu vrijedi ona, dobro poznata izreka „Misli globalno, djeluj lokalno“.

Svaka škola koja sudjeluje ima svoje lokalne izazove koji se tiču plastičnog zagađenja. Stoga vjerujemo da će upoznavanje s tim izazovima i uočavanje razlika u zagađenju plastikom u svakoj zemlji omogućiti učenicima suradnju i raspravljanje o različitim temama. Proširit će vlastitu viziju kroz učenje i dijalog i na kraju pronaći zajednička rješenja.

Međunarodna suradnja važna je jer nam omogućuje uvid u razlike i sličnosti zagađenja plastikom, da učimo jedni od drugih i da zajedno razvijamo nove i bolje strategije i ujedinjenu praksu u EU i u svijetu.

Cilj nam je da nam učenici postanu svjesni izazova koji postoje na lokalnoj i globalnoj razini, a vjerujemo da će nam suradnja s drugim državama pomoći u postizanju toga cilja.

U projektu, uz našu školu, sudjeluju i dvije škole iz Norveške te jedna iz Rumunjske i Turske.

Kids Against Plastic Pollution: FacebookInstagramWebsite

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Učiteljica Anela Pejić govorila o Erasmus+ projektu Kids Against Plastic Pollution na konferenciji u Šibeniku
Autor: Administrator , 6. 11. 2019.

CARNetova korisnička konferencija CUC 2019, pod nazivom "Na granici mogućega", održava se od 6. do 8. studenoga 2019. u Šibeniku.

Među brojnim sudionicima je i naša učiteljica njemačkog jezika Anela Pejić.

Zajedno s učiteljicama iz OŠ „Matija Gubec“, OŠ August Šenoa i OŠ Tenja govorila je o projektu "Tko visoko leti - Fraust Vrančić".

Projekt je nastao kao potreba popularizacije fizike kao školskog predmeta i veća motivacija učenicima osnovne škole za učenjem fizike u korelaciji s drugim nastavnim predmetima - od kojih je jedan i njemački jezik.

O radionicama izrade zmajeva koji su nosili poruke na njemačkom jeziku izvijestili smo vas povodom Dana europskih jezika, a svoje eko zmajeve izradili su i učenici gosti iz Norveške, Turske i Rumunjske tijekom radionice u našoj školi u okviru Erasmus+ projekta Kids Against Plastic Pollution

Detaljnije o samom projektu i ostalim aktivnostima koje su sa zanimanjem pozorno pratili sudionici konferencije možete saznati pod opširnije.


Tko visoko leti - Faust Vrančić

Interaktivno izlaganje govori o projektu koji je u školskoj godini 2018./2019. povezao četiri škole Osječko-baranjske županije: OŠ „Matija Gubec“, OŠ Popovac, OŠ August Šenoa i OŠ Tenja. Projekt je nastao kao potreba popularizacije fizike kao školskog predmeta i veća motivacija učenicima osnovne škole za učenjem fizike. Započeo je kao škola bez zidova posjetom Memorijalnom centru Faust Vrančić u Prvić Luci gdje su učenici razgledali zbirku modela izuma Fausta Vrančića te na multimedijalnim displejima igrali edukativne igrice. Po povratku u školu posjetili su virtualni muzej Fausta Vrančića gdje su dobili ideju za izradu igrokaza čitajući e-slikovnice, igrajući kvizove i slažući slagalice. Igrokaz je poslužio kao korelacija i integracija između fizike i drugih nastavnih predmeta te kao poveznica s izvanpredmetnim područjima važnima za razvoj dječje osobnosti. Glazbene podloge za potrebu igrokaza učenici su obradili alatom Gold Wave, a filmove uredili koristeći alat Movie Maker. Igrokaz je predstavljen i široj populaciji učenika i učitelja fizike na Zimskoj školi fizike. Organizirane su i radionice izrade visećeg mosta u 3D olovci, radionice izrade zmajeva koji su nosili poruke na njemačkom jeziku, radionice izrade padobrana te mala škola letenja dronom. Izrađeni zmajevi poslužili su za organiziranje natjecanja u letu zmajeva. U suradnji s CTK Osijek održana je i radionica izrade klizača i natjecanje u bacanju istih te radionica izrade Faustovog padobrana i nekih Faustovih izuma.

Autor(i):

Jasmina Alilović; OŠ "Matija Gubec", Čeminac; CTK Čeminac; CTK Osijek

Jasmina Alilović je rođena 7.2.1971. u Osijeku. Po zanimanju je profesor matematike i fizike, a zaposlena u OŠ “Matija Gubec” u Čemincu kao učiteljica matematike i fizike, već 21 godinu. 2016. godine imenovana je u zvanje učitelja savjetnika iz matematike. Volontira u dvije udruge, Udruzi Đola za razvoj ruralnog turizma i Centru tehničke kulture Čeminac. Mentorira i u Centru tehničke kulture grada Osijeka. Redovito se stručno usavršava i svoju kreativnost se trudi prenijeti na svoje učenike.

Željka Krizmanić; OŠ "Matija Gubec", Čeminac; CTK Čeminac; CTK Osijek

Željka Krizmanić rođena je 16.2.1973. u Kneževu. Po zanimanju je učiteljica razredne nastave, zaposlena u OŠ “Matija Gubec”, a radi kao učiteljica razredne nastave. U zvanje učitelja mentora imenovana je 2019. godine. Volontira u Centru tehničke kulture Čeminac. Mentorira i u Centru tehničke kulture grada Osijeka.

Katarina Tomić; OŠ Tenja; CTK Osijek; CB Radioklub „Lega“ Osijek

Katarina Tomić je rođena 13.1.1983. u Osijeku. Po zanimanju je profesor fizike i tehničke kulture s informatikom, a zaposlena u OŠ Tenja u Tenji kao učiteljica tehničke kulture. Dobitnica je nagrade Hrvatske zajednice tehničke kulture za 2016.g., te državne nagrade Faust Vrančić za 2016. g.

Anela Pejić; Osnovna škola August Šenoa, Osijek; OŠ Popovac; CTK Čeminac

Anela Pejić je rođena 17.7.1986. u Gradačcu, BiH. Po zanimanju je magistra edukacije njemačkog jezika i književnosti, a zaposlena u OŠ August Šenoa u Osijeku i OŠ Popovac u Popovcu kao učiteljica njemačkog jezika. U nastavi radi 8 godina. Volontira u Centru tehničke kulture Čeminac.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju