preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Đuro Pilar" Slavonski Brod

Login

 

    

 

 

 

Raspored informacija 

 

Kalendar školske godine

 

 

 

Popis udžbenika

 

             

 

 

 

Osmi razredi obavijesti

 

 

 

Upisi.hr 

Office 365 za škole

OFFICE365 ZA ŠKOLE

Brojač posjeta
Ispis statistike od 5. 9. 2017.

Ukupno: 272160
Ovaj mjesec: 3194
Ovaj tjedan: 55
Danas: 55
Kalendar
« Studeni 2023 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

 

OŠ "Đuro Pilar", Slavonski Brod

http://os-djpilar-sb.skole.hr/ 

©2008-2023

Sva prava pridržana

Školsko zvono

             

     

 

      

 

 

GOOGLE

      

 

 

YOUTUBE

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Sudjelovanje na Petom međunarodnom simpoziju glazbenih pedagoga u Puli: BUDUĆNOST GLAZBENE NASTAVE: DISKURSI O PEDAGOGIJI U GLAZBENOJ UMJETNOSTI
Autor: Anita Boroz, 26. 6. 2017.

Muzička akademija Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli organizirala je Peti međunarodni simpozij glazbenih pedagoga koji se održao od 18. do 20. svibnja 2017. godine na temu: Budućnost glazbene nastave: diskursi o pedagogiji u glazbenoj umjetnosti. Peti međunarodni simpozij glazbenih pedagoga zamišljen je kao mjesto razmjene glazbenih i pedagogijskih teorijskih spoznaja, prikaza rezultata istraživanja te ideja i iskustava iz pedagoške prakse. Ponosni smo da su svoj rad mogle predstaviti prof. Mirela Šprajc i psihologinja Ema Dujček. 


Na simpoziju su, uz stručnjake iz Hrvatske sudjelovali i stručnjaci iz Austrije, Njemačke, Italije, Poljske, Litve, Mađarske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore. Za vrijeme trajanja simpozija najeminentniji glazbeni pedagozi razgovarali su  o svim novostima u struci, predstavili najnovije trendove učenja glazbene pedagogije, prisutvovali koncertima i predstavljanju knjige.

Cilj ovoga simpozija bilo je povezivanje znanstvenih ideja i iskustva o glazbenim pristupima, projektima, poveznicama i drugim aspektima. Predavnja su održana u paralelnim sekcijama tijekom cijeloga dana. Prof. Mirela Šprajc izložila je rad: Odjeci mobilnosti u sklopu projekta Novi zvuk za Europsku uniju: glazbeni aspekti. U radu se opisuju i objašnjavaju temeljne postavke pripreme i rada na projektu te mogućnosti njegove implementacije s učenicima razredne nastave. Posebna se pozornost pri opisu faza rada posvećuje ulozi profesora glazbene kulture i ostalih članova projektnog tima. Naglašava se uloga pedagoške inovacije u projektu i donose primjeri komparacije glazbe s drugim područjima. Vezano za glazbene aktivnosti, u radu se opisuje rad na pjevanju, sviranju, plesu, uvođenju kviza i glazbenih igara u nastavni proces, poticanju glazbenog stvaralaštva. Psihologinja Ema Dujček provela je i u radu prikazala evaluciju projekta pomoću upitnika sastavljenih za potrebe ispitivanja zadovoljstva sudionika, načina izvršavanja projektnih aktivnosti i uspješnosti ovoga projekta. Upitnike su ispunjavali učenici  škole „Đuro Pilar“, sudionici projekta, njihovi roditelji, učitelji škole koji su radili na projektu te učitelji glazbe i razredne nastave iz pojedine škole svake od zemalja sudionica projekta. Zaključno se može reći da se sudjelovanjem u Erasmus +projektu cjeloživotno učenje ostvaruje u jednoj novoj dimenziji, a svim sudionicima je donio korak naprijed u njihovim profesionalnim životima.

Tekst napisala:

Ema Dujček,mag psych.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju