preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Đuro Pilar" Slavonski Brod

Login

 

    

 

 

 

Raspored informacija 

 

Kalendar školske godine

 

 

 

Popis udžbenika

 

             

 

 

 

Osmi razredi obavijesti

 

 

 

Upisi.hr 

Office 365 za škole

OFFICE365 ZA ŠKOLE

Brojač posjeta
Ispis statistike od 5. 9. 2017.

Ukupno: 272161
Ovaj mjesec: 3195
Ovaj tjedan: 56
Danas: 56
Kalendar
« Studeni 2023 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

 

OŠ "Đuro Pilar", Slavonski Brod

http://os-djpilar-sb.skole.hr/ 

©2008-2023

Sva prava pridržana

Školsko zvono

             

     

 

      

 

 

GOOGLE

      

 

 

YOUTUBE

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Novi zvuk za EU – peta mobilnost (Švedska)
Autor: Anita Boroz, 25. 3. 2016.

U razdoblju od 7. do 12.3.2016. ostvarena je peta mobilnost u Švedskoj u sklopu projekta „A New Sound for the EU“/„Novi zvuk za EU“ . Škola domaćin pete mobilnosti bila je Hjulsbroskolan, Linköping. Petoj mobilnosti prisustvovali su članovi projektnih timova iz Francuske, Malte, Turske, Velike Britanije i Hrvatske. 


Članovi projektnog tima koji su predstavljali Hrvatsku i OŠ „Đuro Pilar“ bili su profesorica Mirela Šprajc i ravnatelj Igor Nikičić. 

Ravnatelj je prezentirao aktivnosti koje su se odradile od prošle mobilnosti u  Hrvatskoj. Govorio je o satovima koje je prof. Šprajc odradila s učenicima. Predstavio je „Našu malu skladbu“, odnosno zvučnu snimku jednoga dana u školi 2.a razreda. Prof. Šprajc odgovorna je za idejni koncept i zamisao. U ostvarenju skladbe sudjelovali su vjeroučitelj Marko Stojčević i učiteljica Barbara Mikulčić koji su pomagali tijekom snimanja učenika. Učiteljice Senka Jelić i Barbara Mikulčić radile su s djecom na tekstu na hrvatskom jeziku, a učiteljice engleskog jezika Maja Miljković i Ivana Kovačević bile su zadužene za uvježbavanje izgovora i rad s djecom koja su govorila tekst na engleskom jeziku. Ravnatelj je prezentirao i što nam predstoji poslije Švedske. Upoznao je zemlje partnere da smo kao tim koji predstavlja Hrvatsku pokazali kvalitetu, znanje i stučnost zbog čega smo bili pozvani prezentirati projekt na razini naše županije, zatim na razini županije grada Zagreba te na državnoj razini u Varaždinu. Projekt su na županijskim razinama predstavljali ravnatelj Igor Nikičić (pisanje projekta i financije) i Mirela Šprajc,  prof.glazbene kulture (predstavljanje projekta kroz aktivnosti i zadatke koji se odrađuju). Ravnatelj Nikičić prikazao je istraživanje razine zadovoljstva projektom učenika i  roditelja koje je provela psihologinja Ema Dujček.

Prof. Šprajc odradila je sat glazbene kulture s učenicima u razredu. Sat je trajao tridesetak minuta i bilo je prisutno 60-ak učenika. Nakon sata, djeca su usmeno izrazila svoje zadovoljstvo kao i kolegice učiteljice koje su bile u razredu. Djeci se svidio sat i rekli su da im je bilo lijepo.

Učiteljica glazbene kulture iz Švedske Mari Pregmo održala je zanimljive radionice. Prezentirala je sat glazbe zemljama partnerima.

Prof. Šprajc kaže: „Dojmilo me što Mari živi na farmi gdje nas je pozvala u svoj dom na kavu i  kolače. Atmosferi je pridonio i snijeg koji je padao. Moram se diviti toj ženi koja zaslužuje medalju, putuje svaki dan 40 min na posao. Ima 5 odrasle djece, radi u školi i sudjeluje u projektu. Ja joj dajem  medalju, a vjerujem i vi?“

Što se tiče države i škole, prof. Šprajc zamijetila je da je impresivno što nikoga ne morate pitati: “Govorite li engleski?“ Samo se okrenete i počnete razgovarati. Svi vam odmah odgovore na savršenom engleskom uz osmijeh. Razred je jako dobro opremljen, internet je u svim učionicama. Knjižničarka osim što radi u knjižnici dosta vremena provodi u radeći s djecom.

Izdvojila bih nekoliko zanimljivosti vezane uz školu u Švedskoj:

sva djeca hodaju u čarapama u školi, nitko ne nosi papuče
djeca imaju tablete, tako rade matematiku
u školi postoji kuhinja, djeca jedu kuhani ručak i potrebno je otprilike 2 sata da svi ručaju
gotovo sva djeca imaju plavu kosu i morsko plave oči
imaju dnevni boravak za djecu (dijete čiji roditelji rade ostaje u školi i bira što će raditi, cilj je da dijete izrazi svoju kreativnost).

Tekst napisale članice projektnog tima:

Mirela Šprajc, prof.  i Ema Dujček, mag.psych.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju